f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


duke.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · d·u·k·e | Pray Your Prayers

Konwersje

Pray Your Prayers

Minęło parenaście lat od momentu, gdy Duke skopał tyłki ostatnich Obcych zagrażających ziemi i ludzkości. Zdecydował się wstąpić do EDF (Earth Defense Forces), gdzie został szkoleniowcem młodych żołnierzy pomagając im od czasu do czasu wypełniać misje mające chronić nasz świat. Życie wiódł beztroskie, przesiadując w barach i pubach nie wiedząc, że głęboko pod Ziemią Obcy regenerować zaczęli swe siły zamierzając powtórnie uderzyć na Ziemię. Zlokalizowano ich działalność w bazach wojskowych na całym świecie, gdzie natychmiast wysłano agentów mających zorientować się w sytuacji. Nikt nie powrócił. Dowódctwo EDF postanowiło w tamte rejony wysłać Dukea nakazując mu tylko jedną rzecz: "Żaden Obcy nie może przeżyć...".

Tak mniej więcej wygląda fabuła gry "Pray Your Prayers" - kolejnej konwersji do powszechnie znanego i lubianego Duke Nukem 3D. Dodano nowe levele, nowych Obcych do zabicia, zmieniono wygląd broni, lecz sens gry pozostał ten sam: zniszcz wszystko, co się rusza. Konwersję stworzył właściwie jeden człowiek, a mianowicie Daniel Ewald bardziej znany jako Shambler. Sam skomponował muzykę, wymyślił wyglądy broni i stworzył prawie wszystkie levele, którym chciałem się teraz bliżej przyjrzeć.

Gra składa się z 5 leveli układających się w logiczną całość. I tak:
 • Level pierwszy- Baza EDF, w której przejąć musisz kontrolę po ataku i zajęciu jej przez Obcych.
 • Level drugi- Laboratorium genetyczne, w którym rząd zlokalizował działalność Obcych, a Ty oczywiście musisz jej zaprzestać.
 • Level trzeci- Rosyjskie Centrum Projektowania Rakiet Bojowych, z którego Obcy produkowane rakiety przetransportowywać chcieli na cały świat za pomocą łodzi podwodnych.
 • Level czwarty- Rejon 74 Strefa 50, czyli tajna baza wojskowa, będąca punktem rozdzielania broni jądrowej mającej zniszczyć nasz świat.
 • Level piąty- Face Off - podążając za konwojem opuszczającym Strefę 50, agenci EDF odkryli siedzibę dowódcy Obcych. Wyruszasz tam w celu końcowego rozprawienia się z Obcymi, lecz lepiej dobrze się przygotuj, bo nie sądzę, aby Obcy chcieli z Tobą współpracować.
 • Nowa konwersja jest dla mnie rewelacyjna.
  Wspaniale zrobione poziomy doskonale budują klimat gry. Szczególnie do gustu przypadł mi poziom dodatkowy (???), gdzie walczyć będziemy m.in. w salonie gier video, barze (kilkunastu Obcych, dziesiątki butelek do zniszczenia, karabin maszynowy i... muzyka z filmu "Desperado" wspaniale wkomponywująca się w brzęk tłukącego się szkła i jęki zdychających Obcych) czy w hotelu. Muzyka również stoi na bardzo wysokim poziomie i pozwala graczowi wczuć się w klimat całej gry. Parę nowych tekstów Dukea (np. "Eat it and die!" - "Zjedz to i zdechnij!"), bardzo fajne "odgłosy" broni (szczególnie karabin maszynowy) oraz okrzyki i jęki Obcych. Bronie właściwie są dokładnie te same, zmieniono tylko ich wygląd, nazwę i dzwięk przy oddawaniu strzału.. I tak np. "Expondera" zamieniono na "Broń, której brakowało w akcji", a "Freezera" na "Amputowaną rękę Shamblera" (ksywka twórcy "Pray Your Prayers"). Jak już powiedziałem, gra jest dla mnie znakomita, ale jest także piekielnie trudna. Zresztą zobaczcie na screenach, gdzie z pistoletem i resztką amunicji musisz stawić czoła około 15 wrogom (w tym także tym najpotężniejszym). To wszystko, plus różne smaczki występujące w grze (w jednym z tajnych przejść zobaczyć można plakat z serialu "Z Archiwum X" z genialnym napisem "The truth is out there", a przy pierwszym poziomie wdepnąć możesz w...kupę:-) sprawiają, że w skali 1-10, grze dałbym ocenę 9/10. Jest to pozycja obowiąkowa dla wszystkich fanów Duke Nukem, a bardzo ciekawa propozycja dla jeszcze nie wiedzących, kim Duke Nukem jest...

  Wymagania: zainstalowany Duke Nukem 3D, 486 DX/P 75, 16 RAM, DOS/Windows


  Możecie ściągnąć konwersję z naszego działu Pliki => Konwersje.
  --------------------------------------
  Autor: [FPP]takjakby
  Aktualizacja: 06·12·2002 - 14:02   : DRUKUJ 

       
     


  f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
  Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


  Dzisiaj jest Sobota · 23 Stycznia · 2021
  Strona wygenerowana w 0.078376 sek.