f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


duke.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · d·u·k·e | Duke Nukem 3D | Poradniki | Nagrywanie demka

Poradniki

Nagrywanie demka

Ten poradnik pomoże Wam nakręcić demko. Demko jest to filmik z gry.


Nagrywanie
~~~~~~~~

Duke Nukem 1.3d : uruchamiamy grę z parametrem /r (duke3d.exe /r), potem New Game , wybieramy epizod i poziom trudności. Wraz z rozpoczęciem właściwej gry demko się automatycznie nagrywa. Aby prawidłowo zakończyć nagrywanie należy albo się zabić, albo ukończyć poziom (moment przejścia do następnego levelu). Po wyjściu z gry poprzez Quit, demko będzie posiadać nazwę demo1.dmo

Duke Nukem 1.4 : uruchamiamy w standardowy sposób. W menu wchodzimy do Options i włączamy opcję Record (ustawiamy na On). Teraz postępujemy podobnie jak w przypadku DN 1.3d: wchodzimy do właściwej gry, giniemy/kończymy mapę, wychodzimy z gry.


Odtwarzanie
~~~~~~~~

Na początku upewniamy się, że w katalogu z grą znajduje się plik demo1.dmo - jeśli tak, uruchamiamy grę i podziwiamy nasze zdolności. Jeśli w katalogu z grą nie ma pliku demo1.dmo, wtedy zamiast demka pojawi się charakterystyczne, statyczne, zielone tło - oznacza to że na etapie nagrywania popełniliśmy błąd i demko się nie nagrało. Możliwe jest aby po pierwszym demku odtwarzały się następne, aby tego dokonać należy zmienić nazwy kolejnych dem na demo2.dmo, demo3.dmo etc

Pod Atomic Edition istnieje dodatkowy sposób uruchamiania demek, mianowicie należy uruchomić grę z parametrem /dDEMKO - dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać konkretny filmik, który ma się załadować. Przykład: mamy demko o nazwie 14.dmo, wpisujemy w linii poleceń (lub we właściwościach skrótu) duke3d.exe /d14.dmo (duke3d.exe /d14 również działa) - ta komenda odpali nam Duke'a z demkiem 14.dmo ;)

I jeszcze taka jedna mała uwaga - istnieje spory problem związany z kompatybilnością, to znaczy: demka nagrane pod 1.3d raczej nie będą działać pod 1.4 (i odwrotnie).


Inne dema
~~~~~~~

Czasami zostaniecie zmuszeni do ściągnięcia demka kolegi, co wtedy? Ano ściągacie pliczek, zmieniacie nazwę na demo1.dmo i kopiujecie do katalogu z DN (jeśli już taki plik istnieje wtedy albo przenosicie stary plik w inne miejsce, albo zmieniacie nazwę starego demka na np. old.dmo - i wrzucacie nowe).
W razie wątpliwości - piszcie.


Przydatne linki
~~~~~~~~~~

 • Przykładowe demko - wersja 1.3d (1 kb)
 • Przykładowe demko - wersja 1.4 (2 kb)
 • Więcej dem do ściągnięcia

 • --------------------------------------
  Autor: Stigi
  Aktualizacja: 09·12·2002 - 03:01   : DRUKUJ 

       
     


  f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
  Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


  Dzisiaj jest Czwartek · 17 Czerwca · 2021
  Strona wygenerowana w 0.092251 sek.