f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


duke.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · d·u·k·e | Duke Nukem 3D | Broń

Duke Nukem 3D

Broń

Mighty foot (klawisz "1")
Opis: Po prostu kopniak. Zaletą jest to, że nie wymaga amunicji. Wadą - zadaje najmniej obrażeń spośród wszystkich broni. Dobra tylko na Trooper'ów, ewentualnie na Pig Cop'ów, pozostałych można kopać w (prawie) nieskończoność.
Max ammo: nie dotyczy

Pistol (klawisz "2")
Opis: Jest to podstawowa broń w tej grze. Jej pociski zabijają podstawowych wrogów, ale zabicie nią Pig Cop sprawia już trochę problemów. Wadą tej broni jest, że co dwanaście strzałów trzeba zmienić magazynek.
Max ammo: 200
Pistol

Shotgun(klawisz "3")
Opis: W przeciwieństwie do Pistol'a, jest to broń o bardzo dużej sile rażenia - bez większych problemów możesz przy jej użyciu pozbyć się 1-3 wrogów na raz. Jej główną wadą jest długie przeładowywanie (a następuje to po każdym wystrzale). Jeżeli jednak mamy przed sobą więcej przeciwników, to lepiej skorzystać z czegoś mocniejszego :-)
Max ammo: 50
Shotgun

Chaingun Cannon(klawisz "4")
Opis: Jest to (wg mnie) najlepsza broń w tej grze. Posiada aż 6 luf. Nie wymaga ładowania. Niezastąpiona przy ataku na 4 i więcej wrogów. Jedyną jej wadą jest to, że dosłownie zżera amunicję.
Max ammo: 200
Ripper

RPG - Rocket Propelled Grenade (klawisz "5")
Opis: Bardzo dobra broń przy ataku na mocnych przeciwników, jak również na większe skupiska wroga. Broń strzela dość szybko. Ta broń jest skuteczna, ale tylko na dużą odległość. Nie polecam używać jej z bliska, bo czeka nas wtedy szybka śmierć ;)
Max ammo: 50
RPG

Pipe Bomb (klawisz "6")
Opis: Ze względu na mały zasięg, broń zupełnie nieskuteczna na dużą odległość. Po wyrzuceniu ładunku trzeba go jeszcze zdetonowac (drugi raz wcisnąć klawisz "Fire"). Możliwe jest wyrzucenie kilku granatów, a następnie zdetonowanie ich wszystkich - zamiast "Fire" trzeba wcisnąć "6", wyrzucić, potem znowu "6", wyrzucić itd (jak się znudzi wtedy "Fire"). Im dłużej przytrzymasz "Fire", tym dalej Duke rzuci. Jeśli wyrzucisz kucając - wtedy się cicho będzie turlać. Należy jej używać tylko wtedy, gdy chce się wejść do jakiegoś niewielkiego pomieszczenia gdzie są wrogowie i tam wrzucić ładunek. Trzeba uważać aby nie znaleźć się blisko granatu. Bardzo dobra broń przy wysadzaniu ścian, drzwi oraz przy rozwalaniu większej ilości wroga.
Max ammo: 50
Pipe Bomb

Shrinker/Expander (klawisz "7")
Opis: Dość skuteczna broń. Działanie Shrinker'a jest takie, że zmniejsza naszych przeciwników do wielkości mrówki, wtedy z łatwością możemy ich rozdeptać. Po kilku sekundach wrogowie wracają do pierwotnej postaci więc trzeba się spieszyć z rozdeptywaniem :-). Szczególnie przydatna jeśli musimy przejść przez jakiś mały otwór wentylacyjny w ścianie. Wtedy strzelamy w lustro tak aby pocisk nas trafił i idziemy.. Tylko trzeba uważać bo wtedy wrogowie mogą nas rozdeptać! Expander działa na podobnej zasadzie z tą tylko różnicą, że powiększa wroga, a następnie go rozsadza (należy uważać na wybuch). Bardzo przydatne na większą odległość, ponieważ nie ma konieczności podchodzenia do przeciwnika w celu jego zmiażdżenia.
Max ammo: 99
Shrinker/Expander

Devastator (klawisz "8")
Opis: Świetna broń o bardzo dużej sile rażenia. Posiada 2 wyrzutnie miniaturowych pocisków. Lepiej zostawić ją na bardzo mocnych przciwników.
Max ammo: 99
Devastator

Laser Trip Bomb (klawisz "9")
Opis: Mało skuteczna i rzadko używana broń. Minę zakłada się na ścianę (po założeniu wysyła ona pojedynczy promień laserowy). Dobra przy zabezpieczaniu wąskich korytarzy lub drzwi. Lepiej nie umieszczać jej w dużych pomieszczeniach, bo nie jest ona wtedy zbyt skuteczna.
Max ammo: 10
Laser Trip Bomb

Freezer (klawisz "0")
Opis: Zamraża naszych przeciwników. Niestety po jakimś czasie sami się rozmrażają. Broń jest tylko skuteczna na mniejszych przeciwników. Nie warto używać jej na większe lub (co gorsza) opancerzone sztuki.
Max ammo: 99
Freezer


--------------------------------------
Autor: [FPP]Chris
Aktualizacja: 09·12·2002 - 01:01 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Poniedziałek · 19 Kwietnia · 2021
Strona wygenerowana w 0.072989 sek.