f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


duke.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · d·u·k·e | Duke Nukem 3D | Poradniki | Obsługa Dukester'aX

Poradniki

Obsługa Dukester'aX

A więc jeśli tu wszedłeś, to znaczy że chyba chciałbyś zagrać przez Internet w Duke Nukem 3D. Jeśli myślisz, że to rzecz trudna, mylisz się. Kiedyś sam tak myślałem, ale teraz to już przeszłość. Poniżej opiszę zasadę działania DukesteraX oraz jego uruchomienie. A więc zaczynajmy!!

Pobranie i instalacja programu

1. Przede wszystkim musisz mieć wersję 1.4 Duke'a (Atomic Edition) oraz wersję Dukestera 1.5 #3. Możesz go ściągnąć ze strony www.dukesterx.com. Podobnie potrzebujesz port Rancidmeat'a, Jonof'sa oraz DukesterX controls. Linki do nich znajdziesz na powyższej stronie. Kiedy pobierzesz wszystkie pliki, wrzuć je do katalogu z grą i rozpakuj. Teraz otwórz plik z napisem DukesterX

Ustawienia opcji i ustawień

2. No, więc już jeśli włączyłeś ten program, powinno Ci się pokazać ładne logo z napisem DukesterX, a poniżej ver 1.5 #3. Zaś jeszcze niżej zakładki "Your name", tam musisz wpisać swój nick pod którym będziesz widoczny na grze, Your IP, wpisz tam swoje LOKALNE IP WEWNĘTRZNE!, oraz Duke Port. Ostatnie proponuję wybrać Rancidmeat, na nim jest więcej serwerów on-line. Obok dwóch pierwszych ustawień, po prawej stronie widnieje jakby taka strzałka. Obok "Your name" wybierz znaczek, który też będzie widoczny, a w "Your IP" musisz zrobić tak:

Behind router/firewall - Yes

Use external IP - Edit, i tam wpisz swoje ZEWNĘTRZNE IP SERWERA!

Local IP settings - no, nie zaznaczaj nic

Hosting options - ten kto nie ma firewalla, może stawiać serwery, które będą widoczne na grze.

Jeśli wszystko ustawiłeś tak jak trzeba, naciśnij "JOIN" i "FIND GAME". Wtedy powinno Ci szukać dostępnych serwerów on-line. UWAGA! Dla osób będących poza firewallem! Przy Behind router/firewall należy wcisnąć 'no' oraz wybrać trochę inne ustawienia!

Włączanie gry

3. A więc jeśli już się znalazło jakiś serwer, podepnij się pod niego i przede wszystkim rozmawiaj po angielsku. Użytkownicy zwykle wybierają 'user map', czyli mapę która powstała dzięki programowi Build. Należy ją ściągnąć (pojawi się odpowiedni komunikat) i nacisnąć 'ready'. Jeśli wszystko dobrze poszło, powinieneś mieć taką gwiazdkę przy swoim nicku, obok nazwy portu "*". Jeżeli ją masz, wszystko jest w porządku, możesz zacząć grać. UWAGA! Podczas ładowania gry, może wyświetlić Ci się błąd, że brakuje pliku SDLL.DLL oraz Mixer.dll. Te 2 pliki są dołączone razem z portem Rancidmeat. Musisz je mieć w katalogu z grą! To by było na tyle. Jeśli dalej coś nie działa, pisz do mnie. Jeżeli ktoś jest chętny na rozegranie Dukematch'a niech również pisze :) To wszystko
Temat Autor Data  
wcale nie
Siewcu 07·12·2003-15:01  
Odp: 'tylko skopiowalem'
[FPP]Chris 04·12·2004-09:01  
Niedobra internetova strona
Ksyvka 04·12·2004-23:01  
www.ptdduke.prv.pl
ptdkikol 03·12·2005-14:00  
DukesterX, bo co innego? ;)
Jędrol 05·12·2006-01:01  


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: [FPP]Chris
Aktualizacja: 03·12·2003 - 17:01 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Niedziela · 9 Maja · 2021
Strona wygenerowana w 0.074500 sek.