f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s   GRY | SERWERY GIER | BANNERY
  
 


duke.fpp.pl
Podłącz nasz
baner
 

  f·p·p · d·u·k·e | Duke Nukem 3D | Poradniki | Sztuka kampowania

Poradniki

Sztuka kampowania

Wbrew pozorom, nie jest to tutorial na temat kampienia, lecz o o ogólnych poradach dotyczących Dukematcha, chociaż wzmianka o kamperstwie też się tu znajdzie.
Przede wszystkim należy wyjaśnić co to jest Dukematch - po prostu zwykły Deathmach z dwoma lub kilkoma osobami (do 8 zawodników). Na początku tego jakby w pewnym sensie "poradnika" chciałbym zaznaczyć, że kamperstwo to jest moim zdaniem oszustwo. Dlaczego? Ponieważ strzelasz z ukrycia do walczących przeciwników, sam nie pokazując swoich umiejętności w walce sam na sam. Aby uniknąć tego, jeśli ktoś nie jestem kamperem i strzela widząc przeciwnika, a przeciwnik, jego, przedstawiam kilka porad, aby nie paść ofiarą kampera.
- przede wszystkim unikaj dużych przestrzeni, gdzie zwykle z okna lub jakiejś skrytki, gdzie kamperzy tylko trzymają w łapskach RPG
- myślę, że pamiętasz, aby nie stać w oknie, albo na dachu? W ten sposób ułatwiasz kamperowi zadanie. Stanowisz doskonały cel, ponieważ nie jesteś osłonięty, wystarczy tylko jeden strzał i frag dla niego.
- ustawiaj hologram w różnych miejscach. Na otwartych przestrzeniach i oknach. Wtedy ukryj się gdzieś. Zapewne "łowca" weźmie twój hologram za ciebie i zacznie do niego strzelać, wtedy zobaczysz skąd lecą pociski i sprawisz mu niespodziankę.
Myślę, że te 3 porady na razie wystarczą, aby kamperzy nie zrobili wam niespodzianki.
Teraz kilka porad do Dukematcha
- walcząc między sobą 1vs1 w tej samej chwili, uważaj, abyś nie stał w miejscu i regenerował życia standartowym klawiszem dużej apteczki "M". Wtedy szybko stracisz apteczkę, a jeszcze szybciej życie, zwłaszcza jeśli przeciwnik się rusza: skacze, chodzi na boki.
- zażywaj sterydy! Używając ich, biegasz kilka razy szybciej niż normalnie. Wtedy stanowisz zbyt szybki, ruchliwy cel, który uniemożliwia pewny strzał dla przeciwnika.
- jeśli zauważyłeś, że twój przeciwnik wszedł do pokoju z jednym wejściem, lub długiego korytarza, strzelaj do tego pomieszczenia na "pałę", wtedy może uda ci się go zabić, albo chociaż zrobić obrażenia na jego zdrowiu.
- jesteś w ciężkiej sytuacji zdrowotnej, a w dodatku zbliża się przeciwnik, spróbuj zrobić zamieszanie. Strzelaj na oślep, nie celując w przeciwnika, wtedy on będzie biegał po pomieszczeniu uciekając przed twoimi pociskami. Wtedy tylko postaw hologram i szybko ucieknij z pomieszczenia, jeśli go nie masz uciekaj na sterydach.
- zawsze staraj się mieć Armor, ponieważ zwykle Gracze chodzą z shotgunem, a kamizelka dosyć znacznie chroni przed jego kulami.
- nie wchodź do ciemnych lub do pokoi ze zgaszonym światłem. Tam może się czaić przeciwnik, który specjalnie zgasił światło. Dlatego też przed wejściem do pomieszczenia zawsze zapalaj światło, jeśli takowe się znajduję przed wejściem.
- w lokacjach staraj się być osłonięty z trzech na cztery możliwe strony. Wtedy przeciwnik nie zajdzie cię od tyłu i nie wykończy jednym strzałem.
- zakładaj trip bomby, tam gdzie przeciwnik zawsze wchodzi szybko, bez patrzenia gdzie biegnie (winda, wąskie drzwi). Najlepiej zakładaj 2 lub 3 lasery, lub rzuć kilka granatów. Wtedy przeciwnik nie ma szans na przeżycie.
- jeśli jesteś zmuszony przejść przez sporą przestrzeń, zmień broń na devastator. Jeśli zauważysz przeciwnika składającego się do strzału, wypal do niego właśnie z devastatora. Zanim zdąży strzelić, sam padnie martwy.
Poza tym każdy ma swoją strategię, np. ja mam taką, że zawsze staram się mieć życie na 200%. Wtedy nawet z pistoletem mogę iść na przeciwnika, i to samo proponuję wam, ale znajdźcie jakąś mocniejszą broń;)
Oprócz tego, moja ulubiona plansza do rozgrywania dukematcha to oczywiście L.A Rumble, na której jest większość nagranych dem, które są do ściągnięcia z serwisu. Lecz głównie chodzi o to, że zaletą L.A Rumble jest spora ilość broni i Jetpacków. Polecam ją! Na tym kończę ten w pewnym sensie poradnik, myślę komuś przydadzą się niektóre porady, a może niektórzy na swojej skórze doświadczyli na sobie pocisk kampera i teraz wiedzą gdzie się chować, gdzie się nie kryć. Powodzenia w następnym DM!:)


 + DODAJ NOWY TEMAT 
--------------------------------------
Autor: [FPP]Chris
Aktualizacja: 01·11·2002 - 04:01 : DRUKUJ 

     
   


f·p·p · p·r·o·d·u·c·t·i·o·n·s © 2000-2005 f·p·p productions. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Przeczytaj reklama z nami, aby dowiedzieć się jak ukierunkować swoje produkty i usługi do graczy.


Dzisiaj jest Niedziela · 9 Maja · 2021
Strona wygenerowana w 0.077973 sek.